Hytera IP tabanlı telsiz sistemleri

IP üzerinden Telsiz için Düşünülmesi Gereken Faktörler

Telsiz sistemini yönetmek, geleneksel olarak Güvenlik ve Bakım Yönetiminin görevi olmuştur. Dijital telsiz teknolojisinin gelişmesi ve farklı bölümlerin birden fazla sitede telsiz kullanarak iletişim kurma ihtiyacı nedeniyle son birkaç yılda BT uzmanlarının iki yönlü bir telsiz sistemini satın almayı gerekli gördüler. Pek çok organizasyonda, BT Direktörü esas karar merciidir. Bir BT departmanının kendi sorumluluğu altındaki tüm ağların birlikte çalışmasını sağlamak için gerekli olduğu ve bu ağlardaki bilgiler (ses / tarih) günlük operasyonlar için ihtiyaç duyuldukça cihazdan cihaza hızla aktarıldığı göz önüne alındığında mantıklıdır. Bilgiye duyulan ihtiyaç o kadar fazladır ki, BT personeli herhangi bir organizasyonda en çok iş yoğunluğu olan alanlar arasındadır. Bu sebeplerden ötürü, BT uzmanlarının zamanı değerlidir ve zaman yönetimi için önerilen yeni ürünler, karşılaştıkları belirli bir sorunu çözmek zorundadır. BT profesyonelleri ve telsiz danışmanları arasındaki ilk toplantıda sorulması gereken bazı gerekli soruların listesi:

  • Ne tür bir ağ kullanılır?
  • Genel ağa erişim gerekiyor mu?
  • Varsa, kamuya açık ağa nasıl erişilir?
  • Mevcut bant genişliği nedir?
  • Şebekeyi kim yönetir?
  • Ağ yöneticileri kimlerdir?
  • Kullanılan özel güvenlik önlemleri var mı?
  • Ağı koruyan bir Güvenlik Duvarı var mı?
  • Ağda kullanılan herhangi bir VPN veya VLAN var mı?

 

Dikkate alınacak bazı ek faktörler aşağıda verilmektedir:

 

1) Çakışan IP adresleri olmadığından emin olun. Bunlar, iletişimlerde bir kesilmeye neden olabilir. DHCP seçeneği seçilirse, statik IP adresi DHCP sunucusu tarafından aygıt tahsisi için kullanılabilen adres aralığının dışında olabilir.

 

2) IP Multi-site Connect ağında IP ağı olarak işlev gören diğer ağ aygıtlarının olması koşuluyla, ethernet ağı için yönlendiricide size kaliteli iletişim sağlamak için bir Hizmet Kalitesi (QoS) belirlenmelidir. Buna ek olarak, iletişim önceliğini artırmak ve yeterli bant genişliği ayırmak gerekir.

3) UDP bağlantı noktasının bir güvenlik duvarıyla kısıtlanmadığından emin olun. Eğer durum öyleyse, güvenlik duvarı IP adresini veya IP ağındaki UDP bağlantı noktasını engelleyebilir.

 

4) Sınırsız trafik hizmeti sağlayabilen bir ISS seçin, çünkü internet üzerinden sesli yayınlar ağır trafiğe yol açabilir. 5/15 tekrarlayıcı içeren bir IP Multi-site Connect ağı için ayda tahmini bir 20/65 GB trafik gerekir. Genellikle, gerekli bant genişliği, IP Çoklu site sisteminde bir tek tekrarlayıcı tarafından aktarılan veri miktarına dayanarak hesaplanır. Dijital kanaldaki iki zaman dilimi eşzamanlı olarak kullanıldığında, veri yaklaşık 50Kbps’dir. Sistem tarafından gerekli olan toplam bant genişliğini hesaplamak için aşağıdaki denklemi kullanın: 50Kps x (tekrarlayıcı sayısı -1).

Müşteri deneyimlerimizi öğrenmek isterseniz satış ekibimiz ile irtibat sağlayabilirsiniz, ip tabanlı telsiz altyapı çözümlerini yakından görmek için şirketimizden demo talebi bulunabilirsiniz. Teknik mühendislerimiz taleplerinizi önce dinleyecek akabinde size en uygun sistemi önereceklerdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

error: Telif hakkı gereği kopyalama yapanlar hakkında yasal işlem yapılmaktadır.