Hytera Smart Dispatch ile filonuzu kolayca yönetin

Hytera Smart Dispatch

Hytera Smart Dispatch Telsiz filosunu izleme , kontrol etmek ve iletişim kurmak için entegre edilmiş bir yazılım programıdır. Kolay kullanıma sahip arayüzü ile esnek sistem kontrolü sağlar. Hytera telsizlerde gömülü GPS ‘li telsizleri ekranınızdan kontrol edebilir, telsiz kullanan filonuzu izleme, denetleme ve iletişim kurma gibi işlevleri gerçekleştirebilirsiniz.

IP tabanlı, modüler bir tasarıma sahip olan Hytera Smart Dispatch Sistemi  Uzaktan izleme, ses kaydı ve jeofizik ve  VoIP’yi  destekler, özel iletişim araçlarıyla gelişmiş bir gönderme platformuna sahiptir. Gelişmiş ETSI DMR’ye uyumlu bir Hytera ve bir telsiz filosunun yönetimi  sevkiyatını dijital platformda standart ve verimli iletişim gerçekleştirmek için tasarlanmıştır.

Bu yazılımın kullanıldığı alanlar:

  • Havaalanı
  • Güvenlik görevlileri,
  • Acil Durum Araçları ,
  • Filolar ,
  • Taksi Araçları ,
  • Taşımacılık ,
  • Park ve Eğlence merkezleri ,
  • Toplu Taşıma Araçları
  • Temel Elemanlar ( Program içerikleri )•

Hytera Smart Dispatch System tek bir modül değildir,  farklı boyut ve topolojiye sahip bir sistem oluşturabilen bir grup bileşenidir. Müşteri sistemi gereksinimlerine ve kapsama gereksinimlerine dayanır. Yani istenirse çapraz olarak bir ülke ağı sistemine dönüşebilir,  Büyük  çoklu bir  siteye veya küçük tek bir site sistemi olarak konfigüre edilebilir.

Çoklu Haritalama Motoru ile kullanıcıların kendi tercihleri doğrultusunda seçebileceği haritalama uygulamaları vardır . Bu haritalama uygulamaları ,Google Haritalar, MapInfo, Google Offline Map, OpenStreetMap (ücretli) vb gibi uygulamalardır.. Bizler kullanıcıların ihtiyaçlarını karşılamak için  en iyi harita uygulaması ile kullanım  sağlamalarına  yardımcı oluruz.

Seçilen telsiz birimlerine veya tüm filosu seçebilir ve seçilen sitelere veya sistemdeki herhangi bir siteye atanabilir.

Çoklu ve ayrı ekran desteği: Hytera Smart Dispatch System dağıtım programı konsolu birden çok görüntüyü destekler ve birden fazla görüntüyü aynı anda görüntüleme özelliğine sahiptir, böylelikle bir bakışta her ayrıntı yakalanabilir. Bu özellik, dağıtım görevlisi kullanıcılarının, operasyonları sırasında her zaman farklı görünümler arasında geçiş yapmasını önler.•

Birden fazla dil seçeneği: Hytera Smart Dispatch System, birden fazla dilde destek vererek global müşterilere fayda sağlar. Ekran dili kolaylıkla değiştirilebilir. Uygulamayı yeniden başlatmaya gerek duymadan görev dağıtıcısı konsol ara yüzünden dil seçeneği ile bu işlemi gerçekleştirebilir.•

GPRS tabanlı çözüm sçeneklerinde Hytera Smart Dispatch Sistemi yerine GPS konumu için DMR iletişim ağı kullanır. GPRS protokolüne uygundur ve bu nedenle veri için tekrar eden bir aylık ücret yoktur.

Ürün Özellikleri:  Her istemci konsolu ile 8 sesli gönderme kanalı yaratabilir ,  Bu kanalları kullanan sistem tetikleyicinin yanı sıra her tür aramayı alabilir. Kullanıcı dostu ve kolay arayüzü ile arama her türlü aramayı yapabilir.

Telefon Bağlantısı: Standart IP-PBX ile entegrasyon için SIP standart protokol ile etkin telsizler ile PSTN telefon hattı arasında sesli ara bağlantı irtibatlandırılabilir. Bu operatörün dışarıdan gelen bir  telefon çağrısını x kodlu telsiz kullanıcısına bağlayabilir.

• Ses Kaydı ve Oynatma: Hytera Smart Dispatch System sunucusu ile gelen ve  giden tüm aramalar kaydedilir. Buna her türlü Sesli aramalar, DMR ve PSTN gibi birbirine bağlı sesli aramalar dahildir. Bu özellik kaydedilen sesli aramaları geri alabilir  ve bunları istediğiniz zaman çalmanızı sağlar; görüşmeler sırasındaki detaylar kaçırılmaz. Kaydedilen tüm sesli aramalar daha sonra çağrı süresi, arayan kimliği veya arayan kimliği aracılığıyla tekrar aranabilir.

Dispatcher İnterkom: Hytera Akıllı Sevk Sistemi Aracılığıyla istemci konsolları arasında doğrudan iletişimi destekler. Kullanıcılar bire bir seçim yaparak Interkom veya yayın interkomunu arayabilirsiniz. Görselleştirilmiş Sevkıyat görev memuru, Harita ara birimini  kullanarak haritada gösterilen terminalleri mesafe , boşluk ve ayrıca harita arayüzü ile arayabilir . Günlüğe kaydedilerek harita ara birimi sistemini otomatik olarak önceden kaydedilmiş olan GPS’yi otomatik olarak açabilir.

Uzaktan Telsiz Kontrolü: Bir telsizin  mikrofonunu kapatarak  Hytera Smart DispatchSistemi ile  ses aktivitelerini uzaktan dinleyebilmek  için PTT düğmesine basmak yeterli olacaktır. PC’de kurulu yazılımdan x kodlu telsizin göndermeye geçirebilirsiniz. Kontrol merkezi uzaktan sesli etkinlikleri dinlemek istemiyor ise Acil durumlardaki gibi PTT düğmesine basması yeterli olacaktır.

Audio Link:  Kullanıcıların konuşma gruplarını, kanallarını, sitelerini ve sistemlerini düzeltmesine izin verir. Böylece kullanıcılar tüm telsizler arasında kesintisiz bir iletişim kurulur. İletişim bağlantısı kurulduktan sonra tüm telsizler faaliyet gösterir. Frekans ne olursa olsun  telsizler  analog veya dijital  olarak çalışıyorlarsa tüm bu yapılandırmalar Hytera Smart Dispatch System dağıtım programı konsolu aracılığıyla kolayca konfigüre edilebilir

 

• GPS Konumlandırma: Bu özellik sadece GPS takılı olan abone telsizleri için geçerlidir. GPS modülü ile her bir abone telsizinin konumu bu yerleşik GPS modülünden koordinat bilgileri merkeze iletilir.

Hytera Smart: Gönderim Sistemi, herhangi bir telsizin konum bilgilerini alabilir. Talep üzerine telsizin mevcut konumunu veya izleme Komutunu göndererek güncellemek yapabilir.

KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ:  Bölgeler ve Geofencing Kullanıcılar kendi çalıştıkları bölgeleri sınırlandırabilir. Bu bölgelere jeofizik olarak kural ihlali yapıldığında, bölgenin daha önceden sınırlandırışmış bir bölge olduğu biliniyorsa telsizlere isteğe bağlı olarak kontrol merkezi tarafından alarm ve mesaj gönderimi yapılır

• TelemetriBir telsize bağlanıyor ise Uzaktan İzleme Kontrolü, Uyarıları Alma ve Cihaz Kaydetme özelliğidir
• Gerçek Zamanlı İzleme : Herhangi bir telsizin konumunu gerçek zamanlı olarak izleme özelliğidir. Kullanıcıların birKonumu harita üzerinde yolu  görüntülemek için kullanır. İzleme aralığı ve toplam yer sayısıHer telsizde yapılandırılan konum güncelleme aralığına ve DMR sisteminin kanal yüklemesine bağlıdır.Izleme etkinlikleri , Haritalama sistemi ve sistem kaynaklarının sınırlamaları bir defada etkinleştirilebilir

Konum Geçmişi ve Rota Oynatma: Telsizlerin tüm konum bilgileri sistem veri tabanında saklanır. Belli bir zaman aralığında bir radyonun konum rota,Sorgu geçmişi Daha sonra alma ve geçmiş yer kontrolü için Bir radyonun konum bilgisi ve ayrıca oynatma.

Çoklu Haritalama Desteği: Bir kullanıcıya dayalı olarak seçmek için birden fazla haritalama seçeneği sunar.Kendi kullanım gereksinimleri. Bu haritalama motorları hemGoogle Maps, OpenStreetMap * ve off-line gibi on-line haritalamaMapInfo gibi haritalama.

Mesajlaşma: Göndericiler, DMR standart metin mesajlarını gönderebilir ve alabilirler.Telsize kısa veya bir grup mesajı gönderilebilir, Grup kimliği ile tanımlanan bir grup radyo telsize Sohbet tabanlı GUI kullanma Metin mesajları göndermek ve almak için Tüm gelen ve giden metin Mesajlar daha sonra geri almak için veritabanında saklanır.

Zamanlama Mesajı: Bir metin mesajı önceden belirlenmiş bir saatte otomatik olarak gönderilebilir, örneğin 1 gün,1 hafta, 1 ay önceden belirlenme gibi.
• Kelime ile Sorgulama: Kaydedilen mesajları anahtar kelimelerle arayabilirsiniz.•

E-posta Gateway: Hytera Smart Dispatch System sunucusu, SMTP vePOP3 sunucuları. Bu, dağıtıcıyı herhangi bir e-postadan mail olarak göndermenizi sağlarAyrıca, Telsizlerden  Herhangi bir e-posta adresi kısa mesaj göndermelerine izin verilir.

Acil Durum Alarmı: Acil bir abone radyosu tarafından aktive edildiğinde, HyteraSmart Dispatch System de alarm devreye girer . İsteğe bağlı olarak, konum bildirimi yapılabilir.

Hız Alarmı: Etkinleştirilmiş alarm mesajları aşırı hız olarak telsizlere gönderilir.

Acil Durum Alarmı için “Sap” İşlemiHytera Smart Dispatch System otomatik olarak acil durum alacaktırRadyolardan alarmlar. “Al” ı tıklamak, yayıncınınAcil durumdan haberdar; Ve “Kolu” nu tıklayarakGörev memuru acil durumları halletti.

Telsiz Dinlenme / Aktivasyon: Bir telsiz yasa dışı olarak kullanıldığında uzaktan ayarları bozulabilir veya habersiz dinlenebilir. Böyle bir durumda kullanıcı tarafından kendi isteği doğrultusunda güvenlik oluşturabilir • Bilinmeyen telsizleri Etkinleştir / Devre Dışı Bırak gibi seçenekler olup Telsiz Kimliğiyle bilinmeyen cihazlar etkinleştirilebilir veya devre dışı bırakılabilir.

Geniş Alan Ağları: Sunucu, ağ geçidi ve terminal ve tüm geniş alan ağı ileip üzerinden mesafe genişletilebilir.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir